Choupenitch: Z horečky pro vítězství v prestižním turnaji

27. 05. 2019

Jeden z největších úspěchů své kariéry zažil brněnský fleretista Alex Choupenitch. S týmem ISSY les Moulineau se mu podařilo zvítězit v nejvyšší divizi týmové mistrovství Francie. S takovým úspěchem nikdo nepočítal. „Když se to povedlo, všichni okolo plakali štěstím," říká český fleretista. Úspěch je o to větší. Mladý český šermíř těsně před turnajem ležel v horečkách a necítil se vůbec ve formě.

Ve Francii je šermířský šampionát týmů považován za prestižní záležitost. Má tři divize po šestnácti týmech a Choupenitch dostal šanci ukázat se v té nejvyšší. Ve hvězdné konkurenci, každý z týmů může nasadit jednoho cizince. Do akce tak šel třeba olympijský vítěz Daniele Garozzo, světová jednička Alessio Foconi, byli tam skoro všichni z elitní světové šestnáctky.

PeŠ

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací