Šest sportovců BCSN ve výpravě ČR Evropských her v Minsku

23. 06. 2019

Zatímco všechny ostatní světadíly už svoje vlastní hry dávno mají, Evropa byla dlouhou dobu výjimkou. Teprve 41. zasedání Evropských olympijských výborů (EOV) v Římě v prosinci 2012 rozhodlo, že ani starý kontinent nezůstane v tomto směru stranou.

Evropské hry se se konají jednou za čtyři roky a jsou jakousi „evropskou olympiádou.“ Premiéru měly v ázerbajdžánském Baku v roce 2015, v Minsku se koná jejich druhý ročník.

Sportovci se o medaile utkávají v 15 sportovních odvětvích. Češi obhajují z Baku sedm cenných kovů (dvě stříbra a pět bronzů). Nejúspěšnějším sportovcem výpravy byl se ziskem obou medailí rychlostní kanoista Martin Fuksa, který je v nominaci i letos.

Ve čtyřech sportech (stolní tenis, střelba, karate a lukostřelba) se z Evropských her lze přímo kvalifikovat na olympiádu do Tokia, v dalších čtyřech (atletika, badminton, cyklistika, judo) se sportovcům počítají body do kvalifikačního žebříčku.

Akce je i proto silně obsazená, ve výpravách jednotlivých zemí nechybí olympijští medailisté či mistři světa.

Team Guide pro Evropské hry v Minsku si můžete zobrazit zde.

KaF

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací