Zlatý Bábek a další sportovci Jihomoravského kraje zářili na Evropských hrách

02. 07. 2019

Uplynulé Evropské hry v Minsku byly pro české sportovce více než úspěšné. Na celkovém počtu třinácti medailí má nezanedbatelný podíl také Jihomoravský kraj.

Bronzovou medaili vystřílela v disciplíně mix skeet Barbora Šumová (pozn. v týmu s dalším brněnským střelcem Jakubem Tomečkem). Životní úspěch a poctu zažil i dráhový cyklista Tomáš Bábek, který v Minsku zvítězil na kilometru s pevným startem. Na slavnostním ukončení her si užil roli vlajkonoše českého týmu. „Byla to pro mě velká čest. Chtěl jsem vlajku nést se dvěma medailemi na krku, ale nepodařilo se to. Trochu mě mrzí, že jak jsem nesl vlajku s ostatními vlajkonoši, tak jsem nebyl s týmem. Ale i tak to byl obrovský zážitek,“ Řekl Tomáš v rozhovoru pro Český olympijský tým.

Na Evropských hrách se dařilo i dalším jihomoravským sportovcům. Bronz pro českou dráhovou cyklistiku získal Jan Bárta, na druhé příčce ve stíhací smíšené štafetě se umístil Filip Sasínek a zlatou medaili dovezl na Jižní Moravu střelec David Kostelecký.

PeŠ

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací