Tomáš Bábek

dráhová cyklistika

Největší úspěchy

TOP 5 dosažených výsledků

  • 2. místo MS (kilometr s pevným startem 2017 Hongkong)
  • 3. místo MS (keirin 2017 Hongkong)
  • 1. místo SP (celkové pořadí keirin 2016-2017)
  • 2x vítěz závodu SP (keirin 2016)
  • Mistr Evropy keirin 2016 Paříž

Můj příbeh

K dráhové cyklistice se Tomáš dostal díky školní akci. Při závodech na kolech se totiž pořádal nábor. S cyklistikou začal ve 14 letech v klubu Favorit Brno. První velkým úspěchem mu bylo 3. místo na mezinárodním závodě 500+1 kolo v kategorii žáci, kterého se účastnil měsíc po tom, co začal jezdit. Zlomový pro něj byl rok 2011, kdy se dokázal vrátit po těžkém úrazu, i když mu lékaři předpověděli, že si na kolo už nikdy nesedne. V budoucnu by se rád kvalifikoval na Olympijské hry v Tokyu v roce 2020 a získal medaili, stejně jako na mistrovství Evropy a světa.

Střední školu zvládl vystudovat prezenčně bez jakýchkoliv úlev. Vysokou školu už ale musel studovat dálkově, konkrétně magisterský obor Management sportu a trenérství na MUNI FSPS. Volný čas teď nejraději tráví se svojí dcerou Emilkou. Jeho vzorem je Chris Hoy, jelikož se dokázal vypracovat na historicky nejúspěšnějšího britského sportovce, a to mu předpovídali opak. Často říká lidem na svých motivačních přednáškách o svém životním příběhu: "Nemůžeme ovlivnit co nám život přinese, můžeme však ovlivnit svůj přistup k dané situaci". V Brně se narodil a je na to hrdý. Sám sebe popisuje jako společenského energického extroverta, který má rád lidi a rád je baví, inspiruje a motivuje.

http://www.tomasbabek.cz/

Video


>>> Olympijský magazín - Tomáš Bábek

Fotogalerie

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací