David Foller

atletika C

Největší úspěchy

TOP 5 dosažených výsledků

  • 2018: 13. místo na mistrovství světa juniorů na 3000m steeplechase
  • 2016: účast na mistrovství Evropy na 2000m steeplechase
  • 2018: vítěz mistrovství České republiky na 3000msteepl, 5000m, 10000m, 10km
  • Vítěz žebříčku v letním biatlonu 2014, 2015
  • 3. místo na českém poháru v biatlonu

Můj příbeh

Už v sedmi letech byl David moc hyperaktivní, a tak ho maminka dala do atletiky. To ale nestačilo, a tak se David dostal i do biatlonového týmu. Dodnes ho baví sportovat a je jedno jaký sport to je. Každý týden chodí s přáteli lézt na stěnu, často vyráží do skal, jezdí na kole, plave, jezdí na kolečkových lyžích nebo provozuje vysokohorskou turistiku.

V současné době největší úspěchy sbírá v steeplechase neboli atletické disciplíně 3000 metrů překážek. Jako svůj první největší úspěch ale nepovažuje ani účast na mistrovství Evropy nebo České republiky, ale porážku svého dlouholetého kamaráda a tréninkového parťáka Štefana, se kterým soupeřil dlouhá léta a bojoval o každé umístění.

Během studia na střední průmyslové škole Sokolské, kde David studuje zaměření Automatizace a informatika, mu v jeho sportovní vášni nebrání, a tak má po celou dobu studia individuální plán. Jeho sportovním vzorem je Martin Fourcade. Nejen proto, že je David bývalým biatlonistou, ale také tím, jaký člověk je a jak přistupuje k tréninku. Jeho opravdovým vzorem je ale jeho zesnulý dědeček a jeho tatínek.  I když byli oba naprosto rozdílné povahy, nějakým způsobem k nim tíhne a bere si to nejlepší z nich.

Brno má rád, protože je to blízko do Rakouských Alp ale i do Slovenských Tater. Nejraději se tak o víkendu, když nic nemá sbalí a někam vyrazí. Nejčastěji to jsou ale Krkonoše, protože tam má přítelkyni.

Fotogalerie

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací