Barbora Kárová

veslování

Největší úspěchy

  • 1. místo na mistrovství světa juniorů (osmiveslice)
  • 1. místo na mistrovství Evropy juniorů (osmiveslice)
  • 2. místo na mistrovství Evropy do 23 let (osmiveslice)
  • 1., 2. místo na mistrovství Evropy družstev (párová čtyřka)
  • 1., 3. místo v závodě olympijských nadějí (párová čtyřka, skif)

Můj příbeh

Její tatínek dříve vesloval. Svůj první trénink ale zkusila až po vítězství Mirky Topinkové Knapkové na Olympijských hrách v Londýně. S veslováním, a to konkrétně se skifem a osmiveslicí, tak začala až ve 12 letech v Lodních sportech Brno.  Za svůj první úspěch považuje Bára vítězství na mistrovství Moravy.

Zlomovým okamžikem je jí rok 2014, kdy jí hodně lidí porovnávalo s jejími staršími sourozenci a ptali se, proč také není tak úspěšná. Začala na sobě tedy více pracovat a více trénovat a dostala se do reprezentace. Ve výčtu jejích úspěchů tak nechybí vítězství na mistrovství Evropy ani mistrovství světa.

Ve škole má individuální plán. Studuje na Gymnáziu Matyáše Lercha. Ve svém volném čase tráví čas s kamarády, učí se a čte knížky. Jejími vzory jsou známí čeští veslaři, a to Ondřej Synek a Miroslava Topinková Knapková. Jejím mottem je: Když nemůžeš, tak přidej!

Brno má ráda, protože je tady super atmosféra a je to skvělé město pro studenty. Jejím dalším cílem je kvalifikace na mistrovství světa.

Fotogalerie

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací