Petr Tupý

jachting C

Největší úspěchy

V roce 2019 RS FEVA ve dvojici s Annou Justovou

  • 10. místo na MS RS Feva 2018, Florida, USA
  • 6. místo na ME RS Feva 2016, Lipno, ČR
  • 2. místo (ve stříbrné skupině) na MS RS Feva 2017, Medemblik, Holandsko
  • 3. místo na VIII. LODM 2017, ve sportu: Jachting, kategorii RS Feva
  • 2. místo na MČR RS Feva 2017, Lipno, ČR

Můj příbeh

Ke sportu se Petr dostal díky rodině a příměstským táborům v YC LS Brno, které se tam každé léto pořádají.  S jachtingem začal už ve svých devíti letech, a to právě na brněnské přehradě. Za svůj první velký úspěch považuje 2. místo na Mistrovství ČR v lodní třídě RS FEVA. U tuzemských závodů ale nezůstal. Přestože je mu teprve 18 let, má za sebou už úspěchy na mistrovství Evropy i mistrovství světa. V příštích letech by rád získal co nejlepší umístění na závodech lodní třídy 29er a připravil se na olympijský 49er.

Ve sportu mu nebrání ani ve škole. Na Klasickém a španělském gymnáziu Brno-Bystrc má povolenou vyšší absenci. Ve svém volném čase ale od sportu neustupuje. Věnuje se ještě cyklistice, windsurfingu, plavání, lyžování či běžkování. Jeho vzorem je David Křížek, jeho současný trenér a jeden z předních českých jachtařů. Nejvíce se mu na něm líbí jeho přístup k životu, jeho jachtařská kariéra a to, že je velmi sympatický člověk. Sám o sobě Petr říká, že je veselý a energický, ale občas trochu líný, pokud jde o nějakou práci.

Fotogalerie

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací