Alžběta Hrušková

triatlon B

Největší úspěchy

TOP 5 dosažených výsledků

  • 3 x 1. místo Evropský pohár juniorů 2019 (Lievine, Tábor, Žilina)
  • 1. místo MČR juniorů Příbram 2018
  • 1.místo Liévin Indoor Triathlon Junior European Cup a celkově 9.místo v kategorii elite 2018
  • 7.místo Panevežys Triathlon Youth European Championships Festival 2017
  • 2.místo Bratislava Aquathlon European Championships
  • 4x po sobě dominuji závodům MČR a celkovému hodnocení ČP v triatlonu ve své kategorii
  • 5.místo Tábor Triathlon Junior European Cup

Můj příbeh

K triatlonu se Bětka dostala náhodou. Od mala závodně plavala a ve 13 letech upřednostnila jazykové gymnázium před sportovním a sport přestala považovat za prioritu. To se však změnilo v roce 2015, kdy se jí podařilo získat stříbrnou medaili v triatlonu na Olympiádě dětí a mládeže v Plzni, přestože v té době stále byla závodní plavkyní. Ve stejném roce se jí povedlo vyhrát MČR a celý Český pohár v kategorii.

Dělá sport, který jí nejen naplňuje, ale také se jí v něm daří. Postupně se triatlon stal jejím životním stylem, přestože celý rok trénuje a nemá tak žádné prázdniny. Letos závodí poslední rok za juniorky, a proto chce udělat maximum, aby zajela co nejlepší výsledky na mezinárodních závodech, na které by chtěla navázat i v příštích letech v kategorii elite. Na jazykově zaměřeném Gymnáziu Slovanské náměstí v Brně, kde studuje již pátým rokem, jí vycházejí vstříc individuálním studijním plánem, jinak by nebylo možné tréninky, závody a zahraniční soustředění skloubit.

Volného času stejně jako většina sportovců moc nemá, ale když už se nějaký najde, ráda chodí do divadla především na operu nebo balet. Ke kultuře má blízko díky hře na klavír, které se věnovala na základní škole 8 let. Nemá žádný vzor, protože podle ní má každý člověk v sobě něco, čím může inspirovat nebo obohatit. Nejraději má filmy od Quentina Tarantina a Woodyho Allena, z herců jsou to pak John Travolta, Johnny Depp anebo Jennifer Aniston.

Fotogalerie

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací