Sára Kaňkovská

dráhová cyklistika A TJ DUKLA BRNO SPRINT

Největší úspěchy

Dosažené výsledky

2020

  • 2. místo - ME elite keirin Plovdiv BUL 11/2020

2019

  • 6. místo - ME do 23let v dráhové cyklistice - Gent (GB)

2018

  • 4. místo - ME do 23let v dráhové cyklistice - Aigle (CH)

2017

  • 6. místo na SP v dráhové cyklistice - keirin - Canada

2016

  • 1. místo - MS v dráhové cyklistice - keirin - Aigle (CH)
  • 1. místo - ME v dráhové cyklistice - keirin - Montichiari (IT)
  • 3. místo - ME v dráhové cyklistice - sprint - Montichiari (IT)

Můj příbeh

Její otec dříve závodil, a tak to Sáru s její sestrou Emou nadchlo a chtěly to zkusit také. S dráhovou cyklistikou začala Sára ve 12 letech v Olomouci v klubu Mapei Merida Kaňkovský. Prvním sportovním úspěchem pro ni byla výhra na mistrovství ČR. Sára ale nyní sbírá cenné kovy i na mistrovstvích světa a umístila se i na světovém poháru. Úspěšně tak navazuje na rodinnou tradici.

Zlomovým jí byl rok 2016, kdy se stala juniorskou mistryní Evropy i světa v keirinu. Jejím cílem je kvalifikovat se na olympiádu v Tokyu.

Ve studiu jí na gymnáziu v Olomouci pomohl individuální studijní plán. Vzorem je jí její tatínek. Byl to totiž skvělý sportovec a je to dobrý člověk. Sáry oblíbenou značkou je Nike. Je veselá, má spoustu energie a taky je hodně společenská a kamarádská.

narozena: 1998

klub: ASO DUKLA BRNO

trenér: Ing. Lubomír Vojta

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací