Badmintonista Mendrek nastupuje do nejvyšší německé ligy

30. 07. 2019

Brněnský badmintonista Adam Mendrek slaví velký úspěch. Od příští sezóny bude nastupovat za tým 1. BC Wipperfeld v německé Bundeslize. "Jedná se nejen o nejvyšší německou ligu, ale také o jednu z nejprestižnějších soutěží družstev v Evropě. Troufnu si říct, že po dánské lize tu nejlepší, takže jsem moc rád za tuto nabídku," komentuje Adam Mendrek.

Po Petru Koukalovi a Janu Vondrovi se Adam stane teprve třetím Čechem v historii, který si tuto prestižní soutěž zahraje. Nebude to ale nic lehkého. "Startovat bych měl ve 14 z 18 možných kol na pozici singlové týmové jedničky. Bude to strašně těžké, v jiných týmech jedničky hrají například Kai Schaefer, Vladimir Malkov nebo Nhat Ngyuen (všichni vyjmenovaní hráči se pohybují v rozmezí 60.-80. místa na světovém žebříčku – pozn. redakce)," popisuje svou týmovou pozici Mendrek.

Mendrekovi přišli z nejvyšší německé soutěže celkem tři nabídky. "Rozhodl jsem se hned pro první, která přišla z týmu 1. BC Wipperfeld. Důvodem, proč si mě vybrali je, že sledovali moje zápasy proti hráčům z TOP 10 na světovém žebříčku a velmi se jim líbilo moje nasazení v zápasech a bojovnost. Přesně takového hráče chtějí mít v týmu. Navíc jsem dostal obrovskou důvěru, jelikož budu hrát 1. mužského singla, kde se budu pravidelně utkávat s hráči z TOP 60 na světě. Chtěl bych poděkovat brněnskému týmu Badminton FSpS MU Brno za to, že mě pustil hrát do nejprestižnější ligy v Evropě." Dodává Adam Mendrek, kterému přestup pomůže nejen v profesionálním vzestupu, ale také usnadní cestování. "Jelikož se už druhým rokem připravuji s německou singlovou reprezentací s vidinou boje o Olympijské hry v Tokiu 2020, tak mi nesmírně ulehčí cestování. Tým, za který budu hrát je z tréninkového prostředí vzdálený jen 80 km. Navíc, budou to pro mě osobně skvělé tréninkové zápasy na špičkové úrovni. Chci si z nich odnést co nejvíce do turnajů a dalšího sportovního rozvoje."
PeŠ

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací