podpora sportovců

Vážení trenéři, sportovní kluby, sportovní přátelé,

projekt BRNĚNSKÉ CENTRUM SPORTOVNÍCH NADĚJÍ, z. s. probíhá již svým šestým ročníkem. Pro ročník 2021/2022 bylo vybráno 30 sportovců. V BCSN plánujeme s projektem podpory mladých sportovců v Jihomoravském kraji pokračovat i v následujících letech, a proto s předstihem upozorňujeme vedení sportovních klubů a trenéry, aby po upozornění výboru BCSN nezapomněli zaslat včas žádosti o zařazení svých svěřenců do nového ročníku projektu BCSN.

Cílem projektu je zlepšit tréninkové, materiální, rehabilitační a lékařské podmínky pro přípravu talentovaných jedinců zařazených do centra, kteří spějí k účasti na OH. Projektem BCSN chceme podpořit mladé sportovní naděje a zamezit odchodu nejtalentovanějších sportovců mimo Brno či Jihomoravský kraj. Do projektu jsou zařazeni sportovci individuálních olympijských sportů, kteří jsou dále rozčleněni do kategorií podle dosažené výkonnosti. Tento projekt je podporovaný městem Brnem a Jihomoravským krajem.

Počety podporovaných sportovců jsou následující:

 • ročník 2016/2017 - podporováno 28 sportovců
 • ročník 2017/2018 - podporováno 43 sportovců
 • ročník 2018/2019 - podporováno 63 sportovců
 • ročník 2019/2020 - podporováno 48 sportovců
 • ročník 2020/2021 - podporováno 34 sportovců
 • ročník 2021/2022 - podporováno 30 sportovců

V roce 2021 se JMK stal dalším členem BCSN, z.s. (MU, SM Brno, ČUS a JMK) a přispěl na vybrané sportovce z Brna a JMK, kteří splňují kritéria výběru, částkou 1.198.000,-Kč. Tato částka byla rozdělena mezi 32 vybraných sportovců. /Na účastníky OH v Tokiu a sportovce, kteří ukončili činnost, se tato dotace nevztahovala/.

Koho v BCSN podporujeme?

Pro zařazení sportovce do projektu Brněnského centra sportovních nadějí je nutné splnit několik podmínek. Zároveň musí svou výkonností a dosaženými výsledky odpovídat některému ze stupňů výkonnosti.

Základní podmínky pro zařazení sportovce do projektu BCSN:

 • Členství v brněnském sportovním klubu.
 • Reprezentace brněnského sportovního klubu na soutěžích.
 • Věkové rozmezí od 15 do 23 let včetně. Výjimku tvoří samostatné návrhy mimořádně talentovaných sportovců mladších jak 15 let nebo starších 23 let, jejichž výběr a případné zařazení do projektu posoudí výhradně výbor BCSN.

Stupně výkonnostních kritérií:

Skupina A

 • účast na OH
 • umístění do 8. místa (včetně) na MS nebo ME seniorů
 • medailové umístění na MS nebo ME juniorů

Skupina B

 • účast na MS nebo ME seniorů
 • umístění do 8. místa na MS nebo ME juniorů
 • umístění do 8. místa na mládežnických mezinárodních OH (EYOF)

Sledované a hodnocené období dosažených individuálních výsledků jednotlivých sportovců či dvojic je s ohledem na „koronavirový“ rok více jak dvouleté a to od 1.10.2019 do 30.9.2021. Konečné rozhodnutí o zařazení a podpoře sportovců v tomto projektu náleží do výlučné kompetence výboru BCSN.


Jak přihlásit sportovce do programu BCSN?

Na stránce níže naleznete žádost o zařazení sportovce do projektu BCSN. Pečlivě žádost vyplňte, nezapomeňte i podpis a razítko sportovního klubu. Vyplněnou žádost pošlete do 15. října 2021 na e-mailovou adresu krejci@starezsport.cz 

Veškeré informace o projektu poskytne Ing. Jaromír Krejčí na tel. čísle 731 648 657.

Dopis sportovním klubům

Žádost (PDF)

Žádost (.doc)

Sportovci vybraní do programu BCSN z dotace JMK 2021

Sportovci vybraní do programu BCSN z dotace MMBrno 2021-2022

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací