podpora sportovců

Vážení trenéři, sportovní kluby, sportovní přátelé,

projekt BRNĚNSKÉ CENTRUM SPORTOVNÍCH NADĚJÍ, z. s. probíhá již svým čtvrtým ročníkem. V roce 2020 dotačně podporujeme celkem 45 sportovců. V BCSN plánujeme s projektem podpory mladých sportovců v Jihomoravském kraji pokračovat i v následujících letech, a proto s předstihem upozorňujeme vedení sportovních klubů a trenéry, aby nezapomněli zaslat včas (do 15. října 2020) žádosti o zařazení svých svěřenců do nového ročníku projektu BCSN.

Cílem projektu je zlepšit tréninkové, materiální, rehabilitační a lékařské podmínky pro přípravu talentovaných jedinců zařazených do centra, kteří spějí k účasti na OH. Projektem BCSN chceme podpořit mladé sportovní naděje a zamezit odchodu nejtalentovanějších sportovců mimo Brno či Jihomoravský kraj. Počety podporovaných sportovců jsou následující: v ročníku 2016/17 bylo podporováno 37 sportovců a sportovkyň, v ročníku 2017/18 to bylo 43 jedinců a v loňském roce bylo podporováno celkem 63 mladých sportovců. Pro ročník 2019/2020 bylo vybráno 45 sportovkyň a sportovců. Do projektu jsou zařazeni sportovci individuálních olympijských sportů, kteří jsou dále rozčleněni do kategorií podle dosažené výkonnosti. Tento projekt je podporovaný městem Brnem a Jihomoravským krajem.


Koho v BCSN podporujeme?

Pro zařazení sportovce do projektu Brněnského centra sportovních nadějí je nutné splnit několik podmínek. Zároveň musí být jedinec zařaditelný do některého ze stupňů výkonnosti.

Základní podmínky pro zařazení sportovce do projektu BCSN:

  • Členství v brněnském sportovním klubu.
  • Reprezentace brněnského sportovního klubu na soutěžích.
  • Věkové omezení do 23 let  včetně (vyjímku tvoří samostatné návrhy mimořádně talentovaných sportovců starších 23 let, jejichž výběr posoudí výhradně výbor BCSN)

Stupně výkonnostních kritérií:

Skupina A

  • účast na OH
  • umístění do 8. místa (včetně) na MS seniorů nebo ME seniorů
  • medailové umístění na MS juniorů nebo ME juniorů

Skupina B

  • umístění na MS seniorů nebo ME seniorů v první polovině výsledkové listiny účastníků
  • umístění do 8. místa (včetně) na MS juniorů nebo ME juniorů
  • umístění do 8. místa (včetně) na mládežnických OH (YOG nebo EYOF)

Konečné rozhodnutí o zařazení a podpoře sportovců v tomto projektu náleží do výlučné kompetence výboru BCSN.


Jak přihlásit sportovce do BCSN?

Na stránce níže naleznete žádost o zařazení sportovce do projektu BCSN. Pečlivě žádost vyplňte, nezapomeňte i podpis a razítko sportovního klubu. Vyplněnou žádost pošlete do 15. října 2020 na e-mailovou adresu krejci@starezsport.cz 

Veškeré informace o projektu poskytne Ing. Jaromír Krejčí na tel. čísle 731 648 657.

Dopis sportovním klubům

Žádost (PDF)

Žádost (.doc)

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací