Alexander Choupenitch

sportovní šerm - fleret A + TJ Sokol Brno 1

Největší úspěchy

Bronzový medailista z OH Tokio 2021

Dosažené výsledky

  • 8. místo SP Paříž 10/2020
  • 6. místo na ME Düsseldorf (DE) 6/2019
  • 3. místo na ME Srbsko 2018
  • Mistr Evropy do 23 let - Minsk 2017

Můj příbeh

Svou šermířskou kariéru jsem odstartoval v 8 letech, kdy jsem od týmového basketbalu přešel k velmi individuálnímu šermu. V dětství jsem se věnoval i dalším sportům, např. tenisu, fotbalu nebo karate. Český šermíř Alexander Choupenitch (* 2. 5. 1994), brněnský rodák běloruského původu, je mistr Evropy v kategorii kadetů (2011) a juniorů (2014)

Začátky byly velice těžké, ale naštěstí jsem měl obrovskou podporu své rodiny. Postupem času jsem začal trávit čím dál více času tréninkem v zahraničí, zejména na tréninkových kempech v Bělorusku (kde jsem trénoval s olympijským vítězem A. Romankovem) a Dánsku, neboť můj domácí klub neposkytoval dostatečný sparing. Trénoval jsem i s britským trenérem v Londýně Ziemowitem Wojciechowskim. Momentálně trénuji pod trenérským vedením Stefana Cerioniho.

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací