Adam Mendrek

badminton B

Největší úspěchy

2019

  • 1. místo - dvouhra muži MČR Plzeň 2019
  • Kvalifikace a účast na MS dospělí Basel (CH) 2019

2018

  • Kvalifikace a účast na MS dospělí Čína 2018
  • 17. místo dvouhra muži ME dospělí Huelva 2018

2017

  • Kvalifikace a účast na MS dospělí Glasgow 2017

Můj příbeh

Už ve třech letech začal Adam chodit trénovat do TJ Sokol Brno Jehnice. Badminton měl v krvi. Jeho otec byl totiž prvním olympionikem v badmintonu v Barceloně v roce 1992, tři roky před tím, než se Adam narodil.

Adamovým prvním sportovním úspěchem bylo, když se stal mistrem České republiky v kategorii U13. Titul mistra České republiky získal i v roce 2019. V otcových šlépějích tak úspěšně pokračuje a jeho dalším cílem je účast na olympijských hrách v roce 2020 a dostat se do TOP 50 na světovém žebříčku. Studium musel kvůli tréninkům v Německu přerušit. Tam je jako první Čech od roku 2018 do roku 2020 součástí tréninkového procesu německé reprezentace, která patří mezi 2 nejlepší země v badmintonu v Evropě. Jeho vzorem je Cristiano Ronaldo, protože si jde tvrdě za svým a nemá o ničem pochyby. Ve svém volném čase Adam rád poslouchá muziku. Mezi jeho oblíbence patří Imagine Dragons. Ve sportovních značkách pak u něj vede FZ Forza. Je cílevědomý, energický, usměvavý a přátelský. V Brně se cítí doma.

narozen: 1995

klub: Badmintom FSpS MU Brno

trenér: Stanislav Kohoutek

hráč první stovky BWF - nejlépe 93. místo

Fotogalerie

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací