Podpora sportovců

Vážení sportovní přátelé,

projekt BRNĚNSKÉHO CENTRA SPORTOVNÍCH NADĚJÍ, z. s. probíhá již svým třetím ročníkem. Pro roky 2018 a 2019 je v současnosti dotačně podporováno 63 sportovců. BCSN plánuje s tímto projektem pokračovat i v letech následujících a proto s předstihem upozorňujeme vedení sportovních klubů a trenéry, aby nezapoměli zaslat včas - cca do 30. září 2019 - nové žádosti o zařazení svých svěřenců do nového ročníku projektu BCSN.

Cílem projektu je zabezpečit zlepšení tréninkových, materiálních, rehabilitačních a lékařských podmínek pro přípravu talentovaných jedinců zařazených do centra, kteří spějí k účasti na OH a tím i podpořit zamezení odchodu nejtalentovanějších sportovců mimo Brno či Jihomoravský kraj. Počet podporovaných sportovců postupně roste, v ročníku 2016/2017 bylo podporováno 37 sportovců a sportovkyň, v ročníku 2017/2018 43 jedinců a v letošním roce již výše zmíněných 63 sportovců a sportovkyň. Do projektu jsou zařazeni sportovci individuálních olympijských sportů do kategorií podle dosažené výkonnosti. Tento projekt je podporovaný městem Brnem a Jihomoravským krajem.


Základní podmínkou pro zařazení sportovce do projektu jsou:

  • Členství v brněnském sportovním klubu.

  • Reprezentace brněnského sportovního klubu na soutěžích.

  • Trenérské vedení a tréninková činnost na území města Brna.

  • Trvalé bydliště v městě Brně a jeho okolí anebo studium na brněnských školách.

  • Věkové omezení do 23 let včetně (výjimku tvoří samostatné návrhy mimořádně talentovaných sportovců starších 23 let, jejichž výběr posoudí výhradně výbor BCSN).


A dále splnění některého z níže uvedených výkonnostních kritérií:

Skupina A – účast na OH, finálové umístění na MS nebo ME seniorů nebo umístění do 8. místa, eventuálně medailové umístění na MS a ME juniorů;

Skupina B – účast na MS a ME seniorů, finálová /do 8.místa/ účast na MS a ME juniorů, nebo finálová účast na mládežnických OH;

Skupina C – mistr ČR v mládežnických kategoriích nebo mimořádně talentovaný jedinec s velkou perspektivou sportovního růstu a účastí na světové soutěži, do věku 18 let.

Konečné rozhodnutí o zařazení a podpoře sportovců v tomto projektu náleží do výlučné kompetence výboru BCSN.

Dovolujeme si Vás oslovit jako sportovní kluby, které mají ve svých řadách talentované sportovce s perspektivou účasti na ME, MS nebo OH. V případě Vašeho zájmu o zařazení takového sportovce do projektu, prosíme o pečlivé vyplnění přílohy, jenž je součástí tohoto dopisu. Neopomeňte i podpis a razítko sportovního klubu.

Vyplněnou přílohu je nutné zaslat v termínu do 30. září 2018 na e-mailovou adresu krejci@starezsport.cz a v kopii na e-adresu fikesova.bela@brno.cz. Veškeré informace o projektu poskytne Ing. Jaromír Krejčí na tel. čísle 731 648 657.

Dopis sportovním klubům

Žádost (PDF)

Žádost (.doc)

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací